De optocht van basisschool De Leemstee is dit jaar vervroegd van 13.00 naar 9.45 uur. De kinderen gaan vrijdagmorgen eerder van start omdat dit meer rust op school geeft. ‘Carnaval vieren op een basisschool is erg leuk, maar zorgt ook voor veel onrust’, zegt leerkracht Nick Hagedoorn.
De leerlingenraad heeft dit zelf aangegeven in de evaluatie van vorig jaar. Om deze dag voor alle kinderen leuk te houden is derhalve besloten de optocht naar de ochtend te verplaatsen. De kinderen van groep 1 en 2 zijn om 12.15 uur vrij. De kinderen van groep 3 t/m 8 zijn om 14.15 uur vrij. ‘Om deze middag praktischer en gestructureerd in te vullen, was het van belang om de optocht te vervroegen. Hopelijk gaat dit ons goed bevallen’, aldus Nick Hagedoorn.
In een vroeg stadium is de werkgroep carnaval bezig geweest met het aanvragen van de vergunning. Deze is een aantal weken geleden verleent en dat betekent dat het door kan gaan! Alle kinderen van Basisschool De Leemstee doen mee aan de optocht. Ook lopen O.C.V. De Spanvöggel en een groepje van de kinderopvang KOSMO mee.
De kinderen mogen zelf weten in welk thema ze mee willen lopen. Van Max Verstappen tot Indianen, alles mag. Langs de route van de optocht staan verkeersregelaars. Dit wordt geregeld door de ouderraad van de school. De organisatie vraagt mensen langs de route rekening te houden met het parkeren van de auto’s.
Komt u ook kijken bij de carnavalsoptocht van de Leemstee?
Wanneer: Vrijdag 28 februari.
Hoe laat: De optocht begint om 9.45 uur bij basisschool De Leemstee.
Route: Helmichstraat, Stakenkamplaan, Burgemeester Wallerstraat, Reigerstraat, Meeuwenstraat, Jan Steenstraat, Hobbemastraat, Rembrandtstraat.