Search
Search

Vijf vragen aan… Liesbeth van Hoorik!

Nog een week of twee en de katten die worden opgevangen in het dierenopvangcentrum aan de Boerskottenlaan nemen hun intrek in het fonkelnieuwe kattenhuis. In dit onderkomen kunnen, zo vertelt voorzitter Liesbeth van Hoorik, verdeeld over drie ruimtes 86 katten worden gehuisvest.
Liesbeth van Hoorik: ‘Deze nieuwe ruimte biedt veel betere omstandigheden voor de katten, maar zeker ook voor onze vrijwilligers.’ Foto: Tubantia
Hoe noodzakelijk was de bouw van een nieuw kattenverblijf?
 
Liesbeth van Hoorik: ‘Heel erg noodzakelijk. De ruimte waarin we de katten tot nu toe huisvesten is zwaar verouderd. Onze vrijwilligers hebben het er in de wintermaanden steenkoud, er is te weinig ruimte en comfort en de boel zakt nog net niet in elkaar. Wij waren dan ook dolblij toen de aannemer hier aan het werk ging.’ 
Hoe hebben jullie het geld bij elkaar gekregen?
 
‘Dat heeft heel wat inzet gekost. Via fondsen, bedrijven, giften en acties is ruim twee ton binnengekomen, het geld dat we nodig hadden. Vanuit het asiel is daar heel veel energie in   gestoken. We hebben drie binnen- en drie buitenverblijven gebouwd. Het oude gebouw wordt afgebroken en wat daarna nog rest is het verder opknappen van het terrein. Het nieuwe gebouw is 16 x 7,5 meter en is voorzien van een kap.’
 
Niet meer rillen in de wintermaanden dus?
 
‘Nee, allereerst zal het de katten, waarvan we er in 2019 186 opvingen, aan niets ontbreken. Maar voor onze vrijwilligers zal het ook veel gemakkelijker werken, schoonmaken en verzorgen zijn. Zonder dat ze het steenkoud hebben, want het nieuwe kattenhuis is geheel voorzien van verwarming. Veel betere omstandigheden dus voor dieren en vrijwilligers. Het gebouw is bovendien onderhoudsarm, in tegenstelling tot wat we nu hebben.’ 
Jullie vangen alleen dieren op voor de gemeente Oldenzaal?
 
‘Ja, dat klopt. We hebben hier aan de Boerskottenlaan in Zuid-Berghuizen een asiel dat is bedoeld voor de dierenopvang in Oldenzaal. Omliggende gemeenten hebben destijds andere en eigen keuzes gemaakt.’
 
Doneren voor de dierenopvang kan nog steeds?
 
‘Zeker. Via bankrekeningnummer NL80ABNA 0415157277 t.n.v. Stichting Dierenopvangcentrum Oldenzaal onder vermelding van ‘Donatie nieuwbouw.’ Een gift is fiscaal aftrekbaar vanwege de ANBI status van het asiel.