Zoek
Zoek

College wil integraal plan voor afvaloverlast

Na frequente klachten uit onder meer onze wijk en schriftelijke vragen van het CDA reageert het college van B en W op de afvalproblematiek bij milieueilanden.
Het college meldde dinsdag na de wekelijkse vergadering dat de overlast bij de milieupleintjes wordt gemonitord. B en W zeggen de zorgen te delen rondom de illegale afvaldumps bij de eilanden en de toename van overlast. In het antwoord aan het CDA kondigt het college een aanvullend integraal plan van aanpak voor deze problematiek aan. Dit plan wordt gemaakt in samenwerking met Twente Milieu en hierbij worden ondermeer de best practices van andere gemeenten betrokken. Het plan van aanpak zal besproken worden met de gemeenteraad in het politiek forum van 8 februari. Nog voor het CDA stuurde de fractie van de VVD met een niet aangenomen motie al aan op cameratoezicht bij de milieueilanden. Ook in Zuid-Berghuizen roepen veel inwoners daarom, onder meer in reacties op Facebook op de bijna wekelijkse bende bij het milieueiland achter het winkelcentrum aan de Reigerstraat. Wijkkrant Hallo Berghuizen besteedde, naar nu blijkt niet vergeefs, in een reeks artikelen vanaf afgelopen zomer aandacht aan de problematiek. Daarbij werd regelmatig contact gezocht met raadsfracties. In onze wijk speelt het probleem niet alleen bij het milieueiland, maar ook bij de ondergrondse containers bij de flats aan de Burgemeester Wallerstraat. Daar wordt meerdere keren per week afval op de straatstenen gedumpt. Inwoners komen zo gratis maar tot ergernis van velen van hun afval af. Onder meer Hengelo werkt al met cameratoezicht bij overlast gevende milieueilanden. Het college in Oldenzaal was daarin tot nu toe terughoudend.