Zoek
Zoek

Losloopveld voor honden

Berghuizenaar Sjef Reuver pleit voor een hondenlosloopveldje in onze wijk. Het is er nog niet maar het zou goed zijn voor de hond en het baasje.

Sjef Reuver pleit voor goed ingericht hondenlosloopveld in Berghuizen 

De honden spelen en de baasjes maken een praatje
 
Bij de familie Reuver maakt de hond deel uit van het gezin. En wie dol is op zijn trouwe viervoeter gunt het beest ook dat het lekker even kan rennen of kan spelen met andere honden. Sjef Reuver pakt regelmatig de auto om met zijn hond naar het losloopveld naast de begraafplaats in Het Hulsbeek te gaan. ‘Daar liggen een weide en een stuk bos. Afgeschermd met een hekwerk en een toegangshekje, dat automatisch dichtvalt. Ideaal dus.’
 
Sjef merkt dat zijn hond het fijn vindt. ‘Sociaal contact is voor een hond heel belangrijk. In aanraking komen dus met andere honden. Maar wat ik in Het Hulsbeek ook merk is dat de baasjes en bazinnetjes heel  snel met elkaar aan de praat komen. En dat is natuurlijk een hele mooie bijkomstigheid.’
 
Die gedachte bracht hem op zijn eigen wijk Zuid-Berghuizen. Sjef Reuver volgt met belangstelling de samenwerkende partijen, die zich hebben verenigd in Kansrijk Berghuizen. Een van de doelen is dat mensen elkaar in toenemende mate gaan ontmoeten in het hart van de wijk. ‘Dat spreekt me aan. In mijn ogen kan een hondenlosloopveldje met een ontmoetingsfunctie heel goed bijdragen aan het nog beter halen van die doelstelling.’
Hij benadrukt dat het geen hondenuitlaatveld moet worden. ‘Poepen kan elders, tijdens de wandeling bijvoorbeeld. En dan ruim je het natuurlijk op. Nee, ik bedoel echt een afgeschermd hondenlosloopveld, waar mensen geen last van hebben. Een hekje erom, wat bankjes om te zitten, wat afvalbakken en het liefst een automaat met hondenpoepzakjes, voor het geval het toch eens misgaat.’
 
In andere wijken van Oldenzaal zijn dergelijke veldjes al gerealiseerd. Soms, zoals in De Thij, zelfs met speelvoorzieningen voor de honden. Het project Service in de stad heeft geholpen met de inrichting. In Zuid-Berghuizen, realiseert Sjef Reuver zich, liggen de plekken niet voor het oprapen. Toch zal er met enige creativiteit best een goede locatie te vinden zijn.
Kansrijk Berghuizen plaatst het onderwerp op de agenda van de vergadering in april.  Hopelijk willen politieke partijen en de gemeente helpen om deze wens te realiseren. Het maakt onze wijk nog completer.
 
Als jij ook van mening bent dat er in of bij de wijk een goed afgeschermd hondenlosloopveldje moet komen, reageer dan op onze Facebookpagina of stuur een mailtje aan info@halloberghuizen.nl