Blue Suede Shoes van Elvis? Nee, nooit van gehoord. Veruit de meeste van de ruim 200 kinderen voor de Oldenzaalse muziekkoepel schudden met hun hoofd. Maar toch gaan bij een aantal van hen en vooral bij de meisjes de beentjes van de vloer, als de band het swingende nummer van de King of rock ’n roll inzet.
Vrijdagmorgen, 9.15 uur. De zon schijnt, het wordt langzaam warmer maar het gras in Park Stakenkamp is nog een beetje nat. Daarom liggen er rollen met kleine vuilniszakjes klaar. Goed voor onder het zitvlak als je op het gras gaat zitten. Zangeres Tessa en haar band The Tesstones staan in de startbokken voor de eerste van twee Sing Alongs, met in totaal 410 kinderen uit de hoogste groepen van de Oldenzaalse basisscholen.
Met een mooie setlist aan liedjes gaat Tessa – van Tessa’s Totaaltheater uit Enschede – met de kinderen de afgelopen decennia door. Terloops iets vertellen over cassettebandjes, de komst van Playstation en meer van die wetenswaardigheden. Leden van de solexclub vangen de leerlingen op en helpen ze hun fietsen in de van gemeentelijke dranghekken gebouwde stalling te zetten. Een beetje logistieke afstemming is gemakkelijk als de eerste 200 kinderen weer wegfietsen en de tweede groep van 200 arriveert.
Echt herkenbare liedjes en voorzichtig meezingen begint pas als de afgelopen vijf jaar aanbreken. Logisch eigenlijk wel, want de jeugd van nu groeit op met hele andere media en muziek dan waarmee hun opa’s en oma’s en hun vaders en moeders te maken kregen. Maar juist daarom is deze muzikale reis in het verleden zo leerzaam.
En bundelden Hedwig de Bruijn van de cultuurorganisatie voor de Oldenzaalse basisscholen Ceppo, de scholen zelf, Tessa’s Totaaltheater en het bestuur van de muziekkoepel voor het tweede achtereenvolgende jaar de krachten. Het Mr. August Fentener van Vlissingen Fonds en de Rotary Foundation van de Rotary Club Oldenzaal maakten dit vanwege de educatieve waarde voor de kinderen mogelijk.
Drie meisjes van groep acht trekken hun gele hesjes aan om met hun juf terug te fietsen naar school. Van het allereerste nummer van deze ochtend is in elk geval al iets blijven hangen. ‘Money, money, wat een show’, zingt een van hen voor zich uit. ‘Nee, corrigeert een klasgenootje meteen, ‘Het is One for he money two for the show!’ Dan proberen ze dit samen te zingen. Ze moeten toch nog even wachten voor al die fietsen het park uit zijn.