Zoeken
Zoeken

Vier borden roepen: Welkom in Zuid-Berghuizen

Ze symboliseren een beetje het dorpse karakter van Zuid-Berghuizen. De vier borden die sinds maandag bij de voornaamste invalswegen van de wijk staan. De alleszeggende tekst luidt: Welkom in Zuid-Berghuizen, een heus dorp binnen de stad.
Het plan voor de borden komt uit de enkele jaren geleden opgestelde wijkvisie. In Zuid-Berghuizen, tot 1955 behorend tot de gemeente Losser, kennen de meeste mensen elkaar en op veel plekken in de wijk is nog sprake van een ouderwetse noaberschap en burenhulp als dat nodig is. Een dorpse sfeer. De borden, zegt een woordvoerder van de Stichting Kansrijk Berghuizen, beogen op geen enkele manier te zeggen dat Zuid-Berghuizen zich niet met de stad Oldenzaal verbonden voelt. ‘Integendeel, wij zijn juist volop verbonden met de stad. De spoortunnel verbindt ons en sinds enkele jaren ook de Groene Loper, wat ons betreft een fantastische aanwinst. En dat wij meedoen en meedenken bewijst ook de stedelijke muziekkoepel, die we in ontmoetingspark Stakenkamp hebben gebouwd.’
 
‘Wel is het zo’, vervolgt de woordvoerder, ‘dat wij hier op gegeven moment de buik vol hadden van de overigens historisch volledig onjuiste betiteling  ‘Achter het spoor.’ Vanuit Kansrijk beogen we juist trots te zijn op onze wijk, waar veel culturen al meer dan zestig jaar nagenoeg probleemloos samenwonen en waar het bruist van het leven. Mooie voorbeelden zijn ons winkelcentrum, waar heel veel mensen uit andere delen van Oldenzaal hun boodschappen komen doen en FC Berghuizen, waar met name bij het meiden- en vrouwenvoetbal de leden uit de hele stad komen. Niet te vergeten de nieuwbouw in het gebied Stakenbeek en op diverse inbreidingslocaties, met straks als grootste project de herontwikkeling van de locatie Mariakerk. Woningen zijn hier zo weg, mensen komen hier graag wonen en makelaars omschrijven onze wijk als up-coming, na de Graven Es in populariteit de tweede wijk van Oldenzaal.’
 
Een ambtelijke werkgroep zag de borden vanwege mogelijke verrommeling in het straatbeeld niet zo zitten en getuigde daarmee van weinig empathie. Het college van B en W echter stond er wel positief tegenover en waardeerde de participatiegedachte vanuit de wijk. Wijkbewoner Ivo Siemerink van het bedrijf P&P Plus en zijn collega vervaardigden en plaatsten de borden. Hennie Maartens begeleidde het project namens Kansrijk Berghuizen en Martin uit het Broek namens de gemeente Oldenzaal. De borden worden betaald uit subsidiegelden die Kansrijk wist binnen te halen. Ze staan langs de Enschedesestraat net voor de rotonde J.H. Nieuwenhuisstraat,  aan de Burgemeester Wallerstraat ter hoogte van de Lossersestraat, net voor de rotonde Enschedesestraat-Burgemeester Wallerstraat- Bisschop Balderikstraat als je uit de stad komt en langs de Groene Loper, net voor de Bisschop Balderikstraat.